ENDEPL
Věžický rybníkVěžický rybník

V kaňonovitých údolích pod zříceninou hradu Trosky se nachází soustava osmi rybníků: Věžák, Nebák, Vidlák, Krčák, Hrudka, Rokytňák, Dolský a Podsemínský. Břehy těchto rybníků lemují většinou pískovcové skály a jejich okolí zve k romantickým procházkám. 

Klokočské skályKlokočské skály

Jižně od Malé Skály se rozkládá přírodní rezervace Klokočské skály. Jedná se o souvislou skalní hradbu tvořenou prvohorními pískovci o mocnosti až 60 metrů s mnoha jeskynními dutinami. 

Hrad a zámek Staré HradyHrad a zámek Staré Hrady

Výlet do pohádek pro děti i dospělé! Hrad a zámek nacházející se nedaleko města Jičína nabízí pohádkové zážitky pro celou rodinu. 

Koupaliště Mladá BoleslavKoupaliště Mladá Boleslav

Areál městského koupaliště nabízí celosezonně vyhřívanou vodu na 26 stupňů a spoustu atrakcí.

Vyhledávání

Turistika a služby

V Českém ráji mohou rodiny s dětmi strávit mnoho hezkých dnů. A protože pro rodiče není vždy jednoduché docílit, aby jejich děti vnímaly půvaby a zajímavosti regionu, je třeba jim nabídnout kromě procházek a poznávání i nějaký ten zážitek. A zážitků tento region nabízí dětem celou řadu.

Už samotné zahájení turistické sezony v regionu „Český ráj dětem“ je pravidelně koncipováno pro rodiny s dětmi. I ukončení turistické sezony v září v Jičíně je pojato jako tradiční festival, který je svátkem dětí i dospělých, kdy na několik dní ovládne město Jičín pohádka a pohádkové bytosti. V Českém ráji najdete dostatek příležitostí k tomu, abyste vaše děti zabavili, odměnili nebo i poučili hravou formou. Na řadě míst se konají akce určené pro děti, hrady a zámky pořádají pohádkové i zkrácené prohlídky pro malé návštěvníky, v muzeích se konají rukodělné dílny určené pro děti i dospělé. Příroda Českého ráje nabízí nesčetné možnosti výletů, které jistě dokáží nadchnout nejen dětskou fantazii. Neváhejte a prozkoumejte region Český ráj se všemi jeho krásami, které ve vás svou pohádkovou atmosférou zanechají kouzelný pocit.

Poutavou zábavou v kombinaci s poznáváním Českého ráje je motivační hra Za pověstmi Českého ráje o drobné odměny, vhodná pro celou rodinu, a především pro dětské návštěvníky. Hra spočívá v putování po určených výletních místech, s plněním drobných úkolů a sběrem razítek.

Děti i rodiče jistě zaujme prostředí, ve kterém byly natočeny scény z jejich oblíbených pohádek. Vždyť se tu pohádky natáčely už v 70. letech, a tak už je znají i starší generace. V části Český ráj v pohádkách vám připomínáme klasické i moderní pohádky, které byly natáčeny na mnoha poutavých místech regionu. V Českém ráji byly natočeny i velmi úspěšné rodinné filmy – připomeňte si jejich známé scény a okřídlená úsloví přímo na konkrétních místech, kde byly natočeny.

 

 
Sdružení Český ráj © 1992-2017  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Kontakty
 |  Intraweb
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj

Tento projekt je spolufinancován z Evropského fondu pro regionální rozvoj prostřednictvím Euroregionu NISA
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2017
load