ENDEPL
Hrad a zámek Staré HradyHrad a zámek Staré Hrady

Výlet do pohádek pro děti i dospělé! Hrad a zámek nacházející se nedaleko města Jičína nabízí pohádkové zážitky pro celou rodinu. 

Věžický rybníkVěžický rybník

V kaňonovitých údolích pod zříceninou hradu Trosky se nachází soustava osmi rybníků: Věžák, Nebák, Vidlák, Krčák, Hrudka, Rokytňák, Dolský a Podsemínský. Břehy těchto rybníků lemují většinou pískovcové skály a jejich okolí zve k romantickým procházkám. 

Klokočské skályKlokočské skály

Jižně od Malé Skály se rozkládá přírodní rezervace Klokočské skály. Jedná se o souvislou skalní hradbu tvořenou prvohorními pískovci o mocnosti až 60 metrů s mnoha jeskynními dutinami. 

Koupaliště Mladá BoleslavKoupaliště Mladá Boleslav

Areál městského koupaliště nabízí celosezonně vyhřívanou vodu na 26 stupňů a spoustu atrakcí.

Vyhledávání

Za pověstmi Českého ráje

Za pověstmi Českého ráje
Staňte se na chvíli poutníky po Českém ráji a objevte kouzlo pověstí! Dvanáct postaviček z pověstí Českého ráje Vás provede malebným krajem skalních měst, hradů, romantických zřícenin, zámků, roubených staveb, rybníků, studánek, lesů, míst s nádhernými rozhledy a lidové řemeslné tradice. Během svého putování zažijete mnohá překvapení, legraci, ale i poučení. Přejeme Vám šťastnou cestu!

K Českému ráji se váže množství legend a pověstí. A z těchto příběhů, které se možná staly, možná nestaly, vychází zábavná hra pro malé i velké cestovatele „Za pověstmi Českého ráje“. Průvodcem a pomocníkem Vám bude Infomapa, brožura Dvanáct pověstí Českého ráje a Cestoknížka, do které budete při svém putování sbírat soutěžní razítka a plnit úkoly.

cestoknížka, obrázek se otevře v novém okněMůžete navštívít hrady, zámky, rozhledny, ale i panenky a medvídky se skleněnýma očima v muzeu v Troskovicích. V Železném Brodě uvidíte, jak se vyrábí skleněné vinuté perle a v muzeu si budete moci z korálků podle vlastní fantazie sami něco vytvořit. Ve městě Jičíně se nezapomeňte zastavit v ševcovně samotného loupežníka Rumcajse a v muzeu hry. V Rovensku pod Troskami stojí zvonice s „rebelantskými zvony“, které mají srdce obrácena vzhůru a do pohybu se uvádějí šlapáním. Za Vaši pozornost stojí i naučné stezky, dřevěný hrad a houpačky ve Šťastné zemi, kozí farma v Pěnčíně s vyhlídkovým vláčkem na Černou Studnici, jízdy parním vlakem, zámecká sklepení plná strašidel na Hrubém Rohozci, pohádkový Roztocký mlýn nebo zámecká akvária na Sychrově. Pro Vaše pobavení jsou v celém Českém ráji každoročně pořádány nejrůznější kulturní akce.

Tak již pojďte a vydejte se s Černým rytířem do Hruboskalského skalního města, s loupežníky na Maloskalsko či s vílou Jizerýnou do Horního Pojizeří. Ve Votrubcově lomu na svahu Kozákova Vám jistě skřítci kamenáři pomohou najít nějakou achátovou pecku. Za čertem musíte ke kapličce na Zebín, za hodným vodníkem Čeperkou do okolí Kopidlna. Prohlédněte si v Prachovských skalách květinové zahrádky skřítka Pelíška i pískovcové skály nedaleko Mnichova Hradiště, které podle pověsti získaly jméno po hodném obrovi. Zastavte se na chvíli u studánky nedaleko zámku Humprecht, kterou hlídá sobotecký had. Na Mladoboleslavsko se podíváte se statečným postilionem. Budete-li mít štěstí, na bývalém nádvoří kumburského hradu potkáte bílou paní a třeba uslyšíte, co vypráví meluzína, když se prohání mezi čedičovými věžemi hradu Trosky. Dnes již z obou věží, Panny i Baby, Můžete obdivovat krásu Českého ráje, stačí se jen rozhlédnout. Vidíte? Titul: „Všudybyl, který všude v Českém ráji byl“, máte s Cestoknížkou v ruce na dosah.

Pravidla hry "Za pověstmi Českého ráje":

  • Hry se může zúčastnit každý, kdo si zakoupí Cestoknížku.
  • V Cestoknížce jsou vypsána VÝLETNÍ MÍSTA - hrady, zámky, muzea, rozhledny a další turistické zajímavosti, kde za zakoupení vstupenky a návštěvu objektu obdržíte otisk razítka do Cestoknížky.
  • Za nasbírání 5 různých razítek a splnění úkolu jedné oblas­ti v Cestoknížce obdržíte ve SMĚNÁRNĚ (informační střediska) bonusovou kartu a drobnou věcnou cenu. Za každých dalších 5 razítek získáte opět bonusovou kartu a cenu. Počet razítek se sčítá, čím více razítek nasbíráte, tím hodnotnější ceny dostanete.
  • Bonusová karta slouží jako volná nebo zlevněná vstupenka na některou turistickou službu, kterou si můžete vybrat z aktuální nabídky. Musíte ji vyčerpat ve stejném roce, kdy jste ji získali.
  • Za splnění všech úkolů v Cestoknížce a nasbírání všech potřeb­ných razítek pak získá dětský cestovatel tričko s logem hry a certifikát: "Všudybyl, který všude v Českém ráji byl".
  • VÝLETNÍ MÍSTA a SMĚNÁRNY jsou označeny samolep­kou s logem putování - skřítkem kamenářem.
  • Pokud se vám nepodařilo v jednom roce získat dostatečný počet razítek, nevadí. Cestoknížku můžete použít i při vašich dalších pobytech v Českém ráji. Razítka z předchozích sezón se počítají i v sezóně následující.
  • Sbírat můžete také pohlednicové karty, na nichž najdete další pověsti, které nejsou uvedeny v Cestoknížce. Vyžádejte si je spolu s razítkem na výletních místech. Praktický obal na pohlednicové karty dostanete zdarma ke každé zakoupené Cestoknížce.
 
Sdružení Český ráj © 1992-2017  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Kontakty
 |  Intraweb
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj

Tento projekt je spolufinancován z Evropského fondu pro regionální rozvoj prostřednictvím Euroregionu NISA
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2017
load