Úvodní strana > Český ráj ve filmu a pohádkách > Filmy a pohádky

Kosmetička a zvíře

Sychrov, zámek

Americká pohádková komedie byla natočena v interiérech i exteriérech zámku Sychrov (zámek, nádvoří, park, oranžerie atd.).

Vztah k Českému ráji – zámek Sychrov

Originální název: Beautician and the Beast, The

Komedie / Romantický

USA, 1997, 103 min

Režie: Ken Kwapis

Scénář: Todd Graff

Kamera: Peter Lyons Collister

Hudba: Cliff Eidelman

Hráli: Joy Millerová - Fran Drescher, Boris Pochenko - Timothy Dalton, Ira Grushinsky - Ian Mc Neice, Leonid Kleist - Patrick Malahide,Katrina Pochenková - Lisa Jakub. Dále hráli. Michael Lerner, Phyllis Newman, Tyler Wikerson, Michael Immel, Tonya Watts, Tamara Mello a další.

Obsah: Joy Millerová je půvabná, chytrá a vtipná mladá dáma, která sní o tom, že si svými schopnostmi jednoho dne podmaní celý New York. Místo slávy se jí však lepí smůla na paty a vrcholem všeho je požár ve večerní škole „krásy“, kde Joy vyučuje. Než však mohlo být dokonáno dílo zkázy, způsobené nedopalkem cigarety a hořlavým sprayem, Joy se stihla ukázat světu a hlavně novinářům jako neohrožená zachránkyně všeho živého, zvláště laboratorních zvířat z kabinetu. To natolik zaujalo vyslance diktátora z jistého východního totalitního státu, že právě tuto mladou dámu najme jako učitelku k diktátorovým dětem. Joy vycítí, že je to možná životní šance a vydá se směrem na východ. Boris Pochenko vypadá jako naprostý neotesanec s obrovským knírem a rázným krokem, bez smyslu pro humor a moderní svět vůbec. Profese Joy je tady zbytečná, ale bystrá žena se brzy „naučí“ být dobrou učitelkou. Diktátorovy tři děti rozkvetou a neotesaný panovník dostává první rafinované ženské lekce.

Kosmetička a zvíře

Zámek Sychrov

Zámek Sychrov

Rodinné sídlo diktátora B. Pochenka
 
 
Náhled pro tisk
Vytvořeno 20.8.2012 15:02:45 - aktualizováno 23.10.2013 21:51:33 | přečteno 4325x | zdarska
load