Úvodní strana > Český ráj ve filmu a pohádkách > Filmy a pohádky

Radúz a Mahulena

Kost

V romantické pohádce Radúz a Mahulena se básník a prozaik Julius Zeyer výrazně přiklonil k domácí mytické a pohádkové látce. Celý film k dokonalosti dotváří hudba Josefa Suka a skvělá a vnímavá kamera Petra Weigla. Najdete zde scény ze zámeckého parku Sychrov a scény na hradbách hradu Kost.

(Vztah k Českému ráji – hrad Kost)

Drama / Fantasy/pohádka

Československo, 1970, 115 min

Režie: Petr Weigl

 Námět: Julius Zeyer

Scénář: Josef Topol, Petr Weigl

Hudba: Josef Suk

Výtvarník: Jan Skalický

 Kamera: Jiří Kadaňka

Hrají: Mahulena - Magda Vašáryová, Radúz - Jan Tříska, Runa - Jaroslava Adamová, Stojmír - Jiří Adamíra, Radovít - Vladimír Ráž, Nyola - Dana Medřická, Vratko - Vladimír Menšík, Prija, Mahulenina sestra - Naďa Urbánková. Dále hráli: Jaroslava Obermaierová, Jiří Hospoda, František Michálek, Richard Záhorský, Petr Svojtka, Václav Mareš a další.

Obsah: Romantická pohádka o Radúzovi a Mahuleně našla svého mistra v dramatickém zpracování Julia Zeyera a hudbě Josefa Suka. Vypráví se v ní klasický pohádkový příběh strastiplné pouti dvou mladých lidí, prince Radúze a princezny Mahuleny ze dvou sousedních znepřátelených podtatranských království, kteří musí při své lásce překonávat nejrůznější nástrahy, protivenství čáry a kouzla. Láska dcery Mahuleny tatranského krále Stojmíra vysvobodí prince Radúze ze zajetí, ale i on musí prokázat opravdovost a stálost svých citů k Mahuleně, protože prokletí královny Runy zlomí jen skutečná láska.

Radúz a Mahulena

Zámek Sychrov

Zámek Sychrov

 
Hrad Kost

Hrad Kost

 
 
Náhled pro tisk
Vytvořeno 20.8.2012 15:05:48 - aktualizováno 22.8.2012 13:46:56 | přečteno 1286x | zdarska
load