Úvodní strana > Český ráj ve filmu a pohádkách > Filmy a pohádky

Kočičí princ

Hrubá Skála

Tato dobrodružná pohádka vznikala také v Českém ráji. Hlavními hrdiny filmu jsou děti zámeckého správce na zámku Hrubá Skála. Zámek se objevuje i v exteriérových záběrech především ze spodní cesty do Sedmihorek. Dále zde uvidíte zahradu a oranžerii zámku Sychrov.

Dobrodružný / Pohádka

NDR / Československo, 1978, 79 min

Režie: Ota Koval

Hudba: Luboš Sluka

Scénář: Ota Hofman

Kostýmy: Theodor Pištěk

Kamera: Andrej Barla

Hrají: Terezka - Žaneta Fuchsová, Albert - Winfried Glatzeder, tatínek - Vlastimil Hašek, maminka - Jana Andrsová, děda - Bohumil Vávra, stará služebná - Alena Kreuzmannová, princezna - Tereza Brodská, Míša - Veronika Týblová, babizna - Valerie Kaplanová, Bystrozraký - Boris Hybner, Široký - Michal Tučný, Dlouhý - Tomáš Tintěra, Sněhurka - Jaroslava Schallerová. Dále hráli: Jana Andresíková, Zdena Sedláková, Martin Janeček a další.

Obsah: Terezka a její bratr Radek přestěhují společně s rodiči do starého zámku, kde tatínek bude pracovat jako správce. Fantazie a představivost dětí se začne prolínat s realitou. Fantazie obou dětí mění krajinu, kterou projíždějí, v pohádkovou zemi a když nákladní auto uvázne ve sněhové závěji, přijede kouzelný dědeček na saních tažených koňmi a odveze je do zámku, kde se setkají s tajemným černým jezdcem na černém koni. Radek se změní v Kočičího prince. Obě děti pak putují pohádkovým světem, cestou potkávají různé pohádkové bytosti (např. babu Jagu, Červenou Karkulku, Dlouhého, Širokého a Bystrozrakého) a musí svést boj s orlosupem a velkou chobotnicí v moři... Tak jak to má ve správné pohádce být - vše nakonec dobře dopadne a děti se vrací v pořádku domů, kde již na ně čeká milé překvapení.

Tato koprodukční pohádka byla mimo jiné natáčena v ateliéru č. 6 na Barrandově, kde vytvořil architekt Vladimír Labský multifunkční dekoraci, která byla po úpravách využita rovněž při natáčení filmů Panna a netvor, Tajemství Ocelového města a Deváté srdce.  

Kočičí princ

Hrubá Skála

Hrubá Skála

 
Sychrov, oranžerie

Sychrov, oranžerie

 
 
Náhled pro tisk
Vytvořeno 20.8.2012 15:02:36 - aktualizováno 27.8.2012 18:10:28 | přečteno 1556x | zdarska
load