Úvodní strana > Český ráj ve filmu a pohádkách > Filmy a pohádky

Kouzelná tetička Valentýna

Dětenice, zámek

Poslední pohádka autorky Jarmily Turnovské byla natočena z velké části na zámku Dětenice. Uvidíte zde interiéry zámku, zahradu, altán v zahradě a pohledy na zámek. Na 42. filmovém a televizním festivalu Oty Hofmana 2010 získala Cenu dětského diváka za nejlepší audiovizuální dílo na základě hlasování diváků.

Pohádka / Komedie / Hudební

Česko, 2008, 56 min

Režie: Zuzana Zemanová-Hojdová

Kamera: Jiří Krejčík

Scénář: Jarmila Turnovská

Výtvarník: Jiří Pálek

Hudba: Jaroslav Uhlíř

Hrají: Tetička Valentýna - Libuše Šafránková, Adélka - Martha Issová, lord Mokřenský - Vojtěch Dyk, baron Rudolf Mokřenský - Jaromír Dulava, kníže Rybenský - Bohumil Klepl, baron Lumír Mokřenský - Václav Vydra, komorník Žán - Miroslav Táborský a další.

Obsah: Paní Valentýna z knížecího rodu Rybenských kvůli malicherné hádce a své příslovečné roztržitosti začarovala svého snoubence barona Lumíra Mokřenského do podoby osla. Než by přiznala, co způsobila, raději nechá všechny u toho, že jí ženich utekl. Neví totiž, jak kouzlo zase vrátit. Její bratr, kníže Lev Rybenský, ale zuří-chtěl tímto sňatkem docílit spojení rybníků obou rodů a díky tomu vytvořit jeden velký, chovný rybník. Proto nutí svoji dceru Adélku, aby si vzala bratra ztraceného ženicha své tety. Adélka už je ale zamilovaná do jiného. Tatínek má však oči všude a nepřipustí, aby mu nějaký přivandrovalý frajírek mařil velkolepé rybníkářské plány. Tetičce Valentýně tak přibývá jedna starost za druhou. Zatímco se snažila pomoci mladé dvojici a uchlácholit knížete Lva, zmizel její milovaný osel neznámo kam. A jakoby toho nebylo dost, neodbytný všetečný Rudolf vytrvale slídí po stopách svého bratra Lumíra v místě jeho posledního známého pobytu – tedy na zámku Rybenských. Navíc už netrvá na sňatku s Adélkou, ale začal projevovat náklonnost právě Valentýně! Takový zmatek snad nedokáže vyřešit ani s pomocí kouzel…

 

Kouzelná tetička Valentýna

Zámek Dětenice

Zámek Dětenice

 
 
Náhled pro tisk
Vytvořeno 20.8.2012 15:02:56 - aktualizováno 22.8.2012 13:39:22 | přečteno 1634x | zdarska
load