Úvodní strana > Český ráj ve filmu a pohádkách > Filmy a pohádky

Nesmrtelná teta

Zámek Sychrov

Česká celovečerní filmová pohádka scenáristy a režiséra Zdeňka Zelenky napsaná na jeden z motivů klasické pohádky „Rozum a štěstí" Karla Jaromíra Erbena. Ve filmu uvidíte zámek Sychrov (schodiště, kaple atd.) a Kopicův statek, kde se konala zábava a hloupý Matěj si zde hledá nevěstu.

Pohádka

Česko, 1993, 95 min

Námět: Karel Jaromír Erben, Zdeněk Zelenka

Scénář: Zdeněk Zelenka

Režie: Zdeněk Zelenka

Kamera: Viktor Růžička

Hudba: Jiří Svoboda

Zvuk: Jan Kacian, Jan Štorek

Střih: Zdenek Patočka

Hrají: Závist - Jiřina Bohdalová, Matěj - Filip Blažek, princezna Pavlínka - Barbora Bobulová, král - Jaromír Hanzlík. Dále hrají: Oldřich Vlach, Karel Smyczek, Ladislav Smoljak, Filip Renč, Jan Přeučil, Petr Nárožný, Jiří Lábus, Otto Lackovič, Petr Kostka, Jaroslav Kepka, Ladislav Gerendáš, Vlastimil Brodský, Viktor Mauer, Eduard Cupák, Luba Skořepová, Stanislav Fišer, Libuše Šafránková a další.

Obsah: Jedná se o situační pohádkovou komedii o vesnickém chasníkovi. Matěj náhle pobral rozum a rozhodl se usilovat o ruku princezny Pavlínky, jejíž otec právě o rozum přišel. Než ji získá za manželku, musí svést nejednu šarvátku s „nesmrtelnou tetou“ Závistí, která spřádá své nekalé záměry a ovládne téměř všechny na zámku. Za přátelské pomoci Rozumu a štěstí spěje pohádka ke šťastné svatbě a k rozuzlení klubka zápletek, při němž i Rozum přijde o rozum. Jiřina Bohdalová obdržela za hlavní roli v tomto filmu v roce 1993 Českého lva. Nesmrtelná teta je v kinech divácky nejnavštěvovanější pohádkou posledních takřka dvaceti let. Ve své době patřila k vůbec nejdražším projektům československé kinematografie.

 

Nesmrtelná teta

Zámek Sychrov

Zámek Sychrov

 
Kopicův statek

Kopicův statek

Statek, kde se koná venkovská zábava
 
 
Náhled pro tisk
Vytvořeno 20.8.2012 15:03:48 - aktualizováno 22.8.2012 13:42:00 | přečteno 2689x | zdarska
load