Úvodní strana > Český ráj ve filmu a pohádkách > Filmy a pohádky

O uloupené divožence

Hrad Valdštejn

Tato rozverná pohádka byla natočena z velké části v Českém ráji. Hraběcí syn Robert utíká z domova, z hradu Kost. Se svými kamarády se usadí na zřícenině hradu Zvířetice, kde žijí i skřítkové. Ve filmu uvidíte i záběry z hradu Valdštejn (např. most) či z okolí Podsemínského mlýnu (most) atd.

Pohádka

Česko, 2007, 57 min

Režie: Milan Ciesler

Scénář: Irena Pavlová

Hudba: Pavel Ridoško

Kamera: Karel Macháně,Vladimír Křepelka

Dramaturg: Markéta Hoskovicová

Hrají: Robert - Roman Vojtek, Zafra - Dana Marková, Královna víl - Linda Rybová, Hrabě - Jiří Štěpnička, Hraběnka - Nela Boudvá, Max - Tomáš Pavelka, Bianka - Kateřina Pospíšilová, Šimon - Jiří Kohout, Strýc - Vladislav Beneš, Poměnková víla - Michaela Horká, Skřítek - Jiří Cechner. Dále hrají:Miroslav Středa, Stanislav Zindulka, Jiří Novák, Milan Šonka, Pavel Ponocný a další.

Obsah: Hraběcí syn Robert utekl z domova, neboť jeho rodiče protěžují jeho staršího a neschopného bratra. Se svými přáteli se usadí na zřícenině hradu Kozlov a celá skupina řádí po okolí a přepadává pocestné. Rodiče a strýc mají z chování Roberta těžkou hlavu a co teprve kouzelné bytosti, kterým hrad do příchodu mladíků patřil. K tomu se do Roberta zakoukala divoženka Zafra. Svou láskou k němu riskuje, že bude vyobcována ze světa víl. Je přece tak nepravděpodobné, že by tenhle výrostek dokázal její lásku ocenit a opětovat! Zvlášť, když o její existenci nemá ani potuchy a sní o opravdové princezně...

O uloupené divožence

Zvířetice

Zvířetice

Zřícenina hradu Zvířetice, kde žijí skřítkové
 
Hrad Kost

Hrad Kost

Nádvoří hradu
 
 
Náhled pro tisk
Vytvořeno 20.8.2012 15:04:13 - aktualizováno 22.8.2012 13:43:33 | přečteno 1776x | zdarska
load