Úvodní strana > Český ráj ve filmu a pohádkách > Filmy a pohádky

O ztracené lásce (TV seriál)

Vesec

Devítidílný televizní seriál O ztracené lásce byl natočen podle stejnojmenné knihy a scénáře Evy Hudečkové. Nejedná se o klasickou pohádku, kde je přesně určená hranice dobra a zla. Zde jsou podchyceny normální vlastnosti lidí, které život mnohdy postaví před nečekaný úkol. Pak záleží na člověku samotném, jak se toho zhostí…

Velká část seriálu se odehrává ve Veseci u Sobotky a u hradu Kost (např. interiéry a exteriéry hradu, scéna – útěk po provazovém žebříku z hradeb hradu).

Fantasy / Rodinný

Česko, 2001, 9x52 min

Režie: Viktor Polesný, Josef Novák-Wajda

Hudba: Milan Kymlička

Scénář: Eva Hudečková

Kamera: Josef Špelda

Hrají: Honza (Jana) - Danica Jurčová, otec Jíra - Vladimír Dlouhý, matka Jírová - Simona Stašová, Pavoučnice - Lucie Bílá, sousedka Hroudová - Zlata Adamovská, Láska - Agnieszka Wagner, Žalud - Arnošt Goldflam, kostelník - Zdeněk Dušek,sedlák Květoslav - Jiří Langmajer. Dále hráli: Jiřina Bohdalová, Hana Gregorová, Svatopluk Skopal, Nikol Štíbrová, Jan Vlasák, Kateřina Brožová, Michal Novotný, Michal Sieczkowski a další.

Obsah: V tomto pohádkovém seriálu se ocitneme v říši krále Skrčka z Fištrónu. Toto království postihne prokletí, jedno neštěstí stíhá druhé, lidská srdce se plní zlobou a krutostí, ztratí se i královský syn Pravoslav. To vše proto, že zpupný a moci chtivý král vykáže ze země Lásku jako nepotřebnou a bezvýznamnou věc.  V té době se narodí manželům Jírovým v jedné vsi tohoto království děvčátko. Rodiče si ale přáli kluka, a tak zamlčí v kostele správné pohlaví a nechají pokřtít holčičku jako Honza. A jako s klukem s ní také zacházejí. Přestože sudičky daly do vínku děvčátku mnoho požehnaných vlastností, neuchrání ji od osudových ran a bolesti. Musí projít mnoha těžkými zkouškami, je stíhaná spíš zlem než dobrem, stává se terčem zášti a zloby. Honza se ale odmítá podřídit zlu a nenávisti, hledá ve svém srdci lásku jako jedinou možnou cestu k ostatním lidem. Snaží se zachránit osud milovaného prince Pravoslava i celé země, často se ocitá v nebezpečí smrti, když se obětuje pro jiné. Její strastiplnou pouť provázejí pohádkové bytosti, často stejně nevyzpytatelné jako lidé, s nimiž se na životní pouti potkává. Šťastný konec vše napraví, je však draze vykoupen a cesta k němu vede peklem.

 

O ztracené lásce (TV seriál)

Vesec

Vesec

 
Hrad Kost

Hrad Kost

 
 
Náhled pro tisk
Vytvořeno 20.8.2012 15:04:23 - aktualizováno 22.8.2012 13:44:19 | přečteno 1442x | zdarska
load