Úvodní strana

Kam na Semilsku

Chystáte se strávit vaše volné chvíle na Semilsku? Pak tu pro vás máme několik tipů na výlety, které pro vás připravilo Město Semily. Pod názvem Semilské šlápoty se ukrývají celkem čtyři turistické okruhy, které vás seznámí s krásami a historií Semil a jeho okolí.

Modrá stopa vás zavede až „Na rozhlednu Járy Cimrmana“, žlutá stopa směřuje „Ze Semil až na Moravu“ a je dokonce bezbariérová, zelená se ubírá „Za nevšedními rozhledy“ a oranžová vás zaujme pohledy na "Semily z obou břehů Jizery" . Trasy jsou vybavené lavičkami, piknikovými místy a restauracemi, kde je možné si odpočinout a pokochat se dalekými výhledy. Přestože se jedná o okruhy, je možné se na trasy připojit prakticky kdekoliv. Trasy se dají libovolně spojovat, prodlužovat i zkracovat podle fyzických a časových možností cestovatelů s návazností na již stávající sítě turistických cest KČT.

Výchozím místem je Turistické informační centrum v Semilech, kde je vám zároveň k dispozici letáček „Semilské šlápoty“, ve kterém najdete mapky, popisy jednotlivých tras včetně fotografií.

Nyní je jen na Vás, jakou z tras si vyberete!

Více informací na www.semily.cz

Semily

load