Úvodní strana

Stezka korunami stromů

Novou stezkou v Krkonoších projdete z podzemí přes koruny stromů až do oblak.

Horkou letní turistickou novinku najdete v Krkonoších. Nová stezka korunami stromů v Janských Lázních nabízí návštěvníkům procházku v celkové délce 1 511 metrů, která je zavede nejen ke korunám stromů, ale i k jejich kořenům. Na stezce vystoupáte až do výšky 45 metrů a vychutnáte si výhledy na tři světové strany – jih, východ a západ. Stezka byla slavnostně otevřena v neděli 2. července za účasti hejtmana Královéhradeckého kraje Jiřího Štěpána.

A co návštěvníky na stezce korunami stromů čeká? „Návštěvníci se mohou těšit na jedinečný zážitek. Nejen, že se budou moci podívat až k vrcholkům stromů, z nichž některé jsou staré až 150 let, ale díky podzemní jeskyni budou mít možnost poznat i jejich kořenovou část. Čeká je zde expozice, kterou připravuje Správa Krkonošského národního parku,“ uvádí Filip Pekárek, jednatel společnosti Stezka korunami stromů Krkonoše. Vedle podzemní expozice na návštěvníky čekají také didaktické zastávky, v rámci kterých se dozvědí spoustu zajímavostí o krkonošském smíšeném lese.

Stezka korunami stromů Krkonoše vznikla na úpatí Černé hory v Janských Lázních na samém okraji Krkonošského národního parku. Výběr lokality probíhal s velkou pečlivostí. „Věříme, že je to místo, kde můžeme lidem mnohé ukázat. Zároveň nám stezka pomůže také přilákat turisty z vrcholků Krkonoš a ulevit tak přetíženým hřebenům,“ uvádí k projektu Jan Hřebačka, ředitel Správy Krkonošského národního parku, která je partnerem Stezky. Pro návštěvníky Správa KRNAPu připravila tři didaktické stanice a neobyčejnou podzemní expozici. „Naším cílem bylo poskytnout lidem zábavnou formou informace o okolní přírodě, které nenajdou v učebnicích. Chceme jim ukázat, jak vypadá pěkný a zdravý les. Prostřednictvím kořenové části stezky jim pak vysvětlíme, jak je půda důležitá pro život lesa,“ shrnuje Hřebačka.

Stezka korunami stromů Krkonoše je v celé své délce bezbariérová.


Janské Lázně

Krkonošská, Janské Lázně, 542 25

Telefon:+420 499 110 019
Web:www.stezkakrkonose.cz
load