Úvodní strana

Turistické autobusy vyjíždějí

V sobotu 30. května 2020 vyjíždějí do Českého ráje čtyři linky Turistických autobusů s přepravou kol.

Již jednadvacátým rokem mají návštěvníci Českého ráje od května do září možnost využívat k přepravě letní turistické autobusy. Ty se letos rozjedou na opět sedmi linkách, proti minulé sezoně nedošlo k žádným zásadním změnám.

„V letošním roce jsme vzhledem k vyhlášenému nouzovému stavu dlouho nevěděli, zda a v jakém rozsahu turistické autobusy vyjedou. Nakonec můžeme návštěvníkům nabídnout stejný rozsah služeb této veřejné dopravy jako v minulém roce.“ informuje Jitka Kořínková, ze Sdružení Český ráj a apeluje na návštěvníky, aby autobusy upřednostňovali před individuální dopravou a vyhnuli se tak přetrvávajícím problémům s parkováním v nejzatíženějších místech regionu.

Jízdní řády Turistických autobusů najdou zájemci v samostatných letácích (kapesní jízdní řády), na plakátech a chybět samozřejmě nebudou ani v Turistických novinách, které vyjdou během června. Všechny tiskoviny budou k dispozici zdarma v informačních centrech a na dalších místech v regionu.

Turistické autobusy Český ráj jsou projektem Mikroregionu Český ráj ve spolupráci s městy a obcemi turistického regionu, Sdružení Český ráj zajišťuje propagaci projektu. Provoz autobusů je podpořen finančními prostředky Královéhradeckého a Libereckého kraje.

Více informací ZDE.

load