Úvodní strana

S dětmi do Příhrazských skal

Přemýšlíte, jak zabavit děti na celé odpoledne nebo téměř celý den? Zkuste naplánovat zábavný výlet v přírodě a navštivte s nimi Dětskou naučnou stezku Příhrazskými skalami. Naplánujte si část, nebo zrovna celou trasu, která čítá 9 kilometrů. Najdete na ní 20 interaktivních panelů, a pokud ji projdete úplně celou, zabere Vám s dětmi 5 – 6 hodin pěší chůze.

Naučná stezka je určena pro děti, které hravou formou získávají nové informace o přírodě či místní historii. Trasa je okružní, začíná a končí na parkovišti pod zříceninou hradu Valečov, a je vedena po turisticky značených cestách, lesních cestách a místních komunikacích.

Průběh trasy:

  • Úsek mezi zříceninou hradu Valečov a Drábskými světničkami vede po červené turistické značce.
  • Úsek mezi Drábskými světničkami a Krásnou vyhlídkou vede po červené a modré turistické značce zároveň.
  • Úsek od Krásné vyhlídky k parkovišti pod zříceninou hradu Valečov vede po zelené a zčásti po neznačené komunikaci.

Na stezce si můžete přečíst pověst o kruté paní z Valečova nebo o obrovi Drábovi. Čekají Vás také zábavné úkoly jako rozpoznávání skalních měst Českého ráje, zvířecích stop, jedlých a nejedlých hub, listů stromů a mnoho dalšího. Děti jistě také ocení kostkové puzzle a pexeso. Interaktivní prvky jednotlivých zastavení po Vaší návštěvě, prosím, vraťte do původní polohy.

Doporučujeme Vám vzít si sebou do terénu papír, tužku a mapu se zákresem trasy naučné stezky, která je ke stažení zde. Na mapce najdete i názvy jednotlivých zastavení.Boseň

load