Úvodní strana

Skřítek z Kopidlna hledá jméno

Přečtěte si příběh našeho skřítka a pomozte nám pro něj vymyslet jméno!

V naší knihovně v Kopidlně se nějakým zázračným a tajemným kouzlem objevil skřítek. Přenesl se k nám ze světa pohádek, aby tu dával pozor na naše knížky. Je u nás teprve pár dnů. Hrozně rád bádá v knihovně a čte si. Je to velký knihomol. Nejradši má samozřejmě pohádky o skřítcích. Ty, ve kterých vystupují skřítci jako hodní tvorové a hrdinové, si čte i několikrát dokola. Kvůli jeho velké zálibě ve čtení má už trochu horší zrak, a proto nosí brýle.

Někdy se rád schovává, a tak není úplně jednoduché na něj narazit. A občas se zase rád předvádí a ukazuje, nebo vyvádí různé neplechy. Například přemisťuje knížky do jiných oddělení a pak nejsou k nalezení. Je to takový malý záškodník.

Děti má ale moc rád. Prý se moc těší, až nějaké pozná osobně. Říkal nám, že u nich v pohádkové říši ho oslovovali jen „Skřítku“. Vysvětlili jsme mu, že u nás má každý své jméno. To se mu natolik zalíbilo, že dostal nápad, ve kterém ho rádi podpoříme. Až se budete zase chystat do knihovny, abyste si vypůjčili nějaké knížky, můžete zapřemýšlet, jak by se náš skřítek mohl jmenovat. Všichni společně mu potom jméno vybereme.

Až to bude možné, přijďte skřítka do knihovny přivítat. Udělejte si procházku s celou rodinou a zavítejte na návštěvu k nám nejen za knihami. 


Kulturního a vzdělávacího centrum a knihovna Kopidlno

Hilmarova 86, 507 32 Kopidlno

tel. kontakt 776 080 190

email: kvc@kopidlno.cz


Kopidlno

Hilmarova 86, Kopidlno, 507 32

load