Úvodní strana

PAČINEK GLASS

Sklářské umění je již od nepaměti součástí historie Libereckého kraje a právě v Kunraticích u Cvikova v dílně Jiřího Pačinka historie skla pokračuje a vy se můžete sami přijet přesvědčit, jak sklo mistrům sklářům tančí pod rukama.

Jiří Pačinek patří k opravdu významným uměleckým sklářům a to, jak na evropské, tak světové úrovni. Dlouholeté zkušenosti a možnost spolupráce s největšími umělci, architekty a designéry své doby ho inspirovala k založení své vlastní umělecké značky Pačinek Glass, která je v současné době významným aktérem na světové sklářské scéně. 

Samotná sklárna byla slavnostně otevřena v roce 2015 a od té doby láká k návštěvě sklářské výtvarníky z celého světa i milovníky sklářského řemesla, aby mohly nakouknout pod ruce mistrů sklářů a o kousek blíž se přiblížit k tradičnímu sklářskému umění. Při prohlídce sklářského areálu Vás čeká návštěva huti, kde můžete pozorovat při práci samotného mistra Pačinka, brusírny a prodejní vzorkovny. Jedno z největších lákadel je však magická Skleněná zahrada, kde si za každého počasí a v jakoukoliv denní či noční dobu můžete dopřát uklidňující procházku mezi skleněnými rostlinami. Zavítat můžete až do skleněného květinářství - Zahrady Pačinek, kde si můžete vybrat květinu pro svoji vlastní zahradu či si jednu objednat přímo dle vlastních přání. 

Příjemné posezení pak na Vás čeká v nově vybudovaném Sklářském dvorku, odkud si užijete krásný pohled na zahradu i sklářskou huť. Zde si pod zastřešenou terasou můžete zpříjemnit den u jednoduchého občerstvení U Pece a ohniště pro opečení sklářského buřtu. Najdete zde i malou venkovní pícku a u ní skláře, který Vás rád nechá vyzkoušet, jaké to je se na chvíli stát sklářem. 

Vrcholem výletu je pak jednoznačně prohlídka Křišťálového chrámu s unikátní galerií a stálou expozicí umění samotného Jiřího Pačinka.


KŘIŠŤÁLOVÝ CHRÁM
Otevřeno celoročně pondělí až pátek od 9.00 do 16.30 hodin.
Soboty a neděle otevřeno od 10.00 do 17.30 hodin, ale návštěvu je lepší aktuálně dohodnout na telefonu +420 730 697 625, +420 608 404 986, nebo na e-mailu: denisa@pacinekglass.com, david@pacinekglass.com
Vstupné dobrovolné ve výši 100 Kč za osobu se odvádí na transparentní účet obnovy kostela, vedeného u Římskokatolické farnosti ve Cvikově.

SKLENĚNÁ ZAHRADA

Otevřeno celoročně v jakoukoli denní a noční dobu.
Volně přístupný prostor bez vstupného.mailKunratice u Cvikova

Kunratice u Cvikova 147, Kunratice u Cvikova, 471 55

GSM:+420 730 697 625
+420 774 636 376
E-mail:denisa@pacinekglass.com
info@pacinekglass.com
Web:http://www.pacinekglass.com/
load