Úvodní strana

Historickým vlakem Českým rájem

Stalo se již tradicí, že v červenci a srpnu vyráží parní lokomotiva s historickými vlaky do Českého ráje. Každý rok ve čtyřech letních sobotách zapřahá lokomotiva soupravu historických vozů a vyráží z Turnova do Rovenska pod Troskami nebo Semil. V roce 2020 navíc vznikl nový spoj do Lomnice nad Popelkou s motorovým vozem, tradiční jsou i jízdy motoráčkem S lokálkou kolem Humprechtu.

Kvůli výluce ve Ktové budou letošní jízdy Historickým vlakem Českým rájem rozděleny na červencové a srpnové. Každou červencovou sobotu vlak vyjede dopoledne z Turnova do Semil, odpoledne pak zajede do Rychnova u Jablonce nad Nisou. V srpnu již bude odpolední jízda tradičně do Rovenska pod Troskami.

Parní lokomotiva vyjede v čele historických vlaků 10. a 24. července a 7. a 28. srpna. Rosnička poveze vlak 3., 17. a 31. července a 14. a 21. srpna.

Zatímco parní vlak si s sebou vozí divadelní vagon, ve kterém při pobytech ve stanicích probíhá loutkové představení, na motorový vlak budou opět navazovat historické autobusy, které zájemce povozí po okolí. Ze Semil vyjede autobus na Kozákov. Ti, kteří budou chtít jet ze Semil historickým vlakem zpět, sjedou autobusem ihned zpátky do Semil. Zájemci o vyhlídku z rozhledny počkají, až pro ně autobus přijede znovu a odveze do Železného Brodu, na Malou Skálu nebo do Turnova. V červencové variantě pak odpoledne autobus pojede z Turnova přes Malou Skálu a Frýdštejn do Rychnova u Jablonce nad Nisou, odkud cestující odveze na vyhlídkový okruh přes Kopaninu. V srpnu bude autobus čekat v Rovensku pod Troskami, kde objede vyhlídkový okruh kolem Trosek.

Na výlet k Táboru!

Spoj, který vyjel zkušebně poprvé v loňském roce, se setkal s nečekaným úspěchem. Spolek Kolej-klub se tedy rozhodl nabídku tohoto spojení ještě více rozšířit. Bohužel je i tento spoj dotčen výlukou ve Ktové a pojede tedy každou sobotu v červnu, 31. července a každou sobotu v srpnu.

Podrobnosti k výše zmíněným akcím na www.vlakemrajem.cz, www.3100134.cz a www.kolejklub.cz

S lokálkou kolem Humprechtu

Oblíbený spoj bude v letošním roce rozšířen na každý červencový a srpnový víkend. Lákadlem na trase vlaku jsou například Dětenice, Jičín nebo Sobotka. Přesný jízdní řád nebyl v době psaní článku k dispozici, neměl by se ale výrazně lišit od minulých let.

Podrobnosti k těmto jízdám na www.mbzs.net

Kolej Klub
Turnov

load