Úvodní strana

Autocamp Sedmihorky slaví 60. narozeniny

Trampským táborákem, obřím kotlem guláše a rukodělnými aktivitami pro děti oslaví 12. srpna hosté kempu kulaté výročí od jeho vzniku. Autocamp Sedmihorky je jedním z nejoblíbenějších kempů v naší republice a jeho historie je pestrá.

 „Na počátku byla víkendová chalupa mého strýce na louce u rybníka uprostřed lesů a skal Českého ráje. Můj strýček byl rozený demokrat a se svými názory se netajil. V 50. letech se mu za to dostalo ve vykonstruovaném procesu vězení a zabavení veškerého majetku“ vzpomíná majitel kempu Roman Rákosník a pokračuje: „Po sametové revoluci dostala naše rodina louku s roubenkou zpátky. Nicméně na louce byly mezitím postaveny chatičky a chalupa už nestála na samotě ale uprostřed kempu…“ 

Rodina Rákosníkových poté chatičky odkoupila od Svazarmu a rozhodla se v provozování kempu pokračovat.

Kemp je zaměřený na rodiny s dětmi a je veden v tábornickém duchu. Rodiny i školy si mohou vybrat z desítek programů pro hosty, ať už jsou to zážitkové ekologické programy, procházka za zvířaty do kempových ohrad nebo večerní táboráky se zpěvem písniček. „To, že se nám daří dobře propojovat kempování s věcmi, co nás baví, dokládají i opakovaná vítězství kempu v prestižních soutěžích. Naposledy to bylo ocenění Nejlepší kemp pro rodiny s dětmi roku 2020“ říká Roman Rákosník.

Co se v kempování za posledních několik desetiletí změnilo? Prokurista kempu Josef Bém nad tím uvažuje: „Vlastní kempování se změnilo hlavně v nárocích na celkovou kvalitu zázemí. Dříve obrazně řečeno stačila louka, WC s tekoucí vodou a malý stan. Dnes je kempování celkově o větším pohodlí a málokdo si dnes dokáže kempování představit třebas bez kvalitního wi-fi připojení nebo možnosti zaplatit platební kartou.

I v kempu musíme jít v technologiích stále kupředu: letošní novinkou je například on-line rezervační systém pro karavany a obytné vozy, kterým reagujeme na zvýšenou popularitu tohoto typu ubytování.“ Na druhou stranu je kempování nadčasové v tom, že jde stále o to užít si dovolenou, odpočinout si v přírodě a prohloubit vztahy s přáteli a rodinou.

Na závěr je třeba dodat, že oslavy k 60. výročí od založení kempu se konají pod záštitou Květy Vinklátové, náměstkyně hejtmana Libereckého kraje pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch.

Kontakty:

Roman Rákosník (majitel kempu): 602 168 551

Josef Bém (prokurista kempu): 777 749 375

Pavel Staffen (ředitel kempu): 739 468 816


Karlovice

Web:campsedmihorky.cz
load