Úvodní strana > Kalendář akcí

Ten umí to, a ten zas tohle…

Výstava řemesel Muzeum MH, autor: muzeum MH
Pořadatel: Muzeum města Mnichovo Hradiště
Místo konání:

Muzeum města Mnichovo Hradiště V Lipách - zámek 148, Mnichovo Hradiště, 295 01, Zobrazit na mapě

Datum konání:
Vstupné: 50 / 30 Kč
Charakter akce: Regionální
Doporučeno pro: Dovolenou s dětmi, Pohodovou dovolenou
Typ akce: Výstava
Tematická kategorie: Výtvarné umění - lidová řemesla
Více informací na: http://muzeum.mnhradiste.cz
Anotace: Výstava lidových řemesel, na které se mimo jiné seznámíte s historickými fotografiemi místních řemeslníků a prohlédnete si jejich výrobky a pracovní náčiní.

Podrobný popis:

Poznejte řemesla, řemeslníky a jejich výrobky, spjaté s historií města Mnichovo Hradiště a regionem Českého ráje! A která řemesla konkrétně pro tento rok jsme si pro Vás v Muzeu města Mnichovo Hradiště připravili? Uvidíte zde nejen práci kováře, řezníka, pekaře, cukráře, zedníka, mlynáře, truhláře, tesaře, ale i kominíka, koláře nebo bednáře. Vystaveny jsou také unikátní 200 let staré zrestaurované prapory mnichovohradišťských cechů, včetně pečetidel z roku 1566! Kromě původního vybavení, nástrojů, které ke své práci jednotliví řemeslníci potřebovali, uvidíte na výstavě také unikátní historické fotografie, výuční listy, reklamní dobové předměty a konkrétní výrobky konkrétních řemeslníků. Zejména z doby 19. století a počátku století 20.

Výstavu doplní doprovodný program také v řemeslném stylu. Rádi bychom Vás pozvali na řemeslný workshop do muzea, který se uskuteční v sobotu 14. května. Od 10 do 15 hodin s námi totiž zažijete řemesla v muzeu živě! Sami si Vy a Vaše děti vyzkoušíte zručnost při technice drátování, v kovárně na kovadlině si vyrobíte podkovu, nahlédnete pod ruce zkušené pletařce orobince i mistru houslaři, budete moci obdivovat a na místě zakoupit výrobky místní včelařky a dalších řemeslníků. Určitě se najde také něco dobrého na zub. Během tohoto sobotního dne bude volně přístupná jak výstava “Ten umí to, a ten zas tohle…”, tak i stálá expozice muzea. 
Další akci máme naplánovanou na červen. V sobotu 4. června společně zamíříme mimo Mnichovo Hradiště na výlet za řemesly, jehož cíli jsou stará kovárna ve Žďáru, keramická dílna paní Baladránové, která je také ve Žďáru, a statek Arnoštice. Tuto akci pořádáme ve spolupráci s místním KČT.
Dvě prázdninové soboty, 23. července a 20. srpna budou patřit dětem. V truhlářské dílničce si s členy Jednoty bratrské vlastnoručně vyrobí výrobek ze dřeva, který bude inspirován aktuální výstavou. Výrobu zvládnou děti od cca čtyř let.
Těšíme se, že si uděláte čas a výstavu s některou z doprovodných akcí navštívíte!

load