Úvodní strana > Kalendář akcí

Příměstský tábor fyziky, techniky a experimentování FYTEX v Jablonci n. N.

Fytex 2022
Pořadatel: Educa - vzdělávací centrum
Místo konání:

Jablonec nad Nisou 50.72436308 N 15.17118322 E

Datum konání:
Vstupné: 2950
Charakter akce: Místní
Doporučeno pro: Dovolenou s dětmi, Aktivní dovolenou
Typ akce: Jiný typ akce
Tematická kategorie: Ekovýchovné a vzdělávací akce - akce pro širokou veřejnost, jiný typ akce
Více informací na: https://www.educa-jbc.cz
Anotace: 3. ročník úspěšného příměstského tábora FYTEX je určen pro zájemce ve věku 11–14 let, motivované a aktivní děti se zájmem o přírodní vědy a zvlášť fyziku a techniku, které umějí nechat mobil v baťůžku a chtějí rozvíjet své vlastní myšlení a intuici badatelským způsobem.

Podrobný popis:

Hlavním cílem tábora je podpořit sebevědomí, technickou samostatnost, experimentální odvahu a aktivní badatelský přístup dětí.

Co se bude na táboře dít:
Každý den bude zaměřen na jedno hlavní téma. Pracovat budeme v menších skupinkách. Při některých aktivitách i samostatně. Každý den budou děti trávit i relaxační čas venku a protáhnou se i při zajímavých sportovních a fyzikálních aktivitách. Budeme pracovat podle předem připraveného a odzkoušeného programu, ale i improvizovat podle situace, individuálních možností a schopností dětí a jejich zájmu.
1. Den energie
Sestavíme si různé zdroje a vyzkoušíme si přeměny energie – např. auto na vodíkový pohon, větrnou a solární elektrárnu, vodní turbínu a další – především s modely Horizon Educational a Fischertechnik, individuální práce i práce ve skupinách po 2-3.
2. Den s elektrony
Zapojíme a otestujeme jak základní elektrické obvody, tak i trochu složitější - např. kompas, maják, FM rádio, detektor lži, ale také vyrobíme jednoduchý elektromotor – především individuálně se stavebnicemi BOFFIN s možností propojit je s PC.
3. Den šikovných rukou bez počítače
Vlastníma rukama vytvoříme modely nosných konstrukcí, jednoduchých strojů (páka, kladka, nakloněná rovina) i gravitačních drah, vše převážně ze dřeva, špejlí, papíru, kartonu, provázku, lepidla a kancelářských sponek – práce ve dvojicích.
4. Den s roboty
Sestavíme a programováním oživíme roboty z LEGA MINDSTORMS, VEXROBOTI, dle zájmu dětí – práce ve dvojicích.
5. Den vědy
Budeme digitálně měřit a vyhodnocovat např. tlak v balónku při nafukování, teplotu vody na dně „rybníku“, pevnost lidského vlasu i pohyb magnetického kyvadla, a to především experimentálními, digitálními soupravami PASCO, do hry zapojíme ale i čidla a aplikace v mobilních telefonech – práce ve dvojicích.

Kdo bude tábor vést: vedoucí a 1 až 2 asistenti.
Hlavním vedoucím je zkušený lektor, absolvent matematicko–fyzikální fakulty s mnohaletou praxí ve školství, průmyslu a managementu.

Další informace a přihlášky https://www.educa-jbc.cz/seminare-a-dalsi-kurzy/tabory-fytex-2

příloha

load