Úvodní strana

Skleněné městečko

5. ročník již tradičního Skleněného městečka se uskuteční 17.-18.září 2011 v Železném Brodě

Město Železný Brod ve spolupráci se zdejší uměleckoprůmyslovou sklářskou školou, Občanskou besedou Železný Brod a za aktivní pomoci místních podnikatelů a řady dobrovolníků připravilo již 5. ročník městských slavností sklářského řemesla.

Zahájení Skleněného městečka bude zahájeno 17. září v 9:00 hod. na hlavním schodišti sklářské školy za přítomnosti starosty města pana André Jakubičky, zástupců kraje, místních firem, absolventů a příznivců školy,…

Každoroční setkání sklářů, příznivců a obdivovatelů sklářského řemesla doprovodí řada živých hudebních produkcí, divadelní vystoupení, tvůrčí dílny pro děti a módní přehlídky. Připravené jsou přednášky o sklářských osobnostech a diskusní seminář na téma Krize ve sklářství, jejímž cílem je nejenom umožnit setkání odborníků z akademické i průmyslové sféry se  zástupci státní správy, ale především snaha šířit informace, aktivovat místní firmy a zlepšovat veřejné povědomí o sklářském průmyslu. V průběhu víkendu 17. – 18. září čeká návštěvníky projekce dokumentů se sklářskou tématikou, 4 různé výstavy skla anebo sklářský veletrh, na kterém se představí místní firmy. Novinkou bude pořádání Blešího trhu se sklem v Městském kině! Veřejnost bude mít možnost obdivovat kreativitu a řemeslnou zručnost studentů sklářské školy nebo se aktivně zapojit do speciálního programu „tvůrčích sklářských dílen“, který je pro ně připraven v několika oborech. Na Malém náměstí, ve sklářské škole a v několika firemních prodejnách budeme předvádět sklářská řemesla charakteristická pro náš region, ale také prodávat naše sklářské výrobky a bižuterii.

Podrobný program viz. příloha nebo na  www.sklenenemestecko.cz.

load