Artuš, Merlin a Prchlíci

Krásná česká krajina v Českém ráji a v Podkrkonoší, která je i domovem režisérky Věry Plívové-Šimkové a její dcery Kateřiny Priščákové, autorky scénáře filmu, je stále přítomna v této letní komedii plné omylů, záměn, ale také neokázalého citu. Uvidíte zde např. scény z okolí Kozákova, Tatobit, Chuchelny a neckyádu na Jizeře v Malé Skále.

Rodinný film

Česko, 1995, 75 min

Scénář: Kateřina Priščáková

Hudba: Petr Hapka

Kamera: Antonín Holub

Režie: Věra Šimková-Plívová, Drahomíra Králová

Produkce: Eva Valíková

Hráli: Ondra Prchlík - Zbyněk Nosál, Adéla Prchlíková - Veronika Filipová, matka Prchíková - Veronika Jeníková, babička Prchlíková - Valerie Kaplanová, otec Prchlík - Pavel Nový, strýc Prchlík - Rostislav Marek, teta Prchlíková - Magdalena Reifová. Dále hráli: Štěpán Buchta, Lucie Čechová, Bohuš Dušta, Petr Hapka, Václav Helšus, Lukáš Janota, Martin Jurčík, Věra Nosálová, Jiří Pošepný, Kamil Pulec, Alena Pulecová,Michal Vacek a další.

Obsah: Dalmatin Artuš je hodný a přátelský pes rodiny Prchlíků. Protože je i velmi přátelský, má ho rádo celé městečko, kde rodina bydlí. Zápletka filmu je postavená na tom, že popletená babička rodiny Prchlíků omylem pustí do domu zatoulaného psa, též dalmatina, Merlina. Život rodiny a městečka se rázem změní. Rvavý a hravý Merlin je totiž k nerozeznání podobný hodnému a přátelskému Artušovi...