Rumplcimprcampr

Romantická pohádka o lásce dvou mladých lidí byla natáčena především na zámku Frýdlant. Část scén však vznikla i v Českém ráji na Dlaskově statku v Dolánkách u Turnova (záběry před statkem, uvnitř ve stáji, před horní bránou – vjezd kočáru) a u zříceniny hradu Valečov. U hradu je zachován přístřešek, který byl sídlem titulního hrdiny.

Televizní pohádka

Česko, 1997, 90 min

Scénář: Helana Sýkorová, Zdeněk Zelenka

Režie: Zdeněk Zelenka

Kamera: Vladimír Opletal

Hudba: Václav Zahradník

Námět: Jan Werich na motivy pohádky Princezna na hrášku

Hrají: královna - Jiřina Bohdalová, král - Július Satinský, Božidara - Andrea Elsnerová, princ Hubert - Ivan Hora, RumplCimprCampr - Jaroslav Kepka, Žaneta - Tereza Brodská, pantáta - Ladislav Potměšil. Dále hrají: Simona Postlerová, Filip Blažek, Viktor Maurer, Růžena Merunková a další.

Obsah: Kdesi leží docela malé, nepříliš bohaté, ale milé královstvíčko Velký Titěrákov. Té zemičce vládne král Valentýn a jeho moudrá choť. Král i královna by už velmi rádi viděli, aby se jejich jediný syn a následník trůnu, princ Hubert, oženil a ujal se vlády. Také by si pan král přál, aby budoucí vládkyně jeho malinké země byla bohatá. Ani jeden netuší, že Hubert si už dávno královnu našel, královnu svého srdce - krásnou, avšak chudou Božidaru ze statku. Oba zamilovaní ale svoji lásku tají. Vědí, že sňatku prince s kozopaskou pan král nikdy nepožehná. Leda by se stal zázrak.